O karate

Karate Stara Wieś

CO TO JEST KARATE?

Karate tradycyjne to starożytna i piękna sztuka samoobrony bez użycia broni. Trening karate daje najwyższej jakości korzyści fizyczne, ponieważ obejmuje dynamiczne użycie całego ciała.

Jeśli korzystamy z technik, jakie daje nam karate tradycyjne, waga i wzrost przeciwnika przestają mieć znaczenie. Karate może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej.

Karate tradycyjne nie tylko dąży do rozwoju całej osoby, ale także ma korzystne działanie na stan umysłu i emocji, zapewniając całkowitą równowagę i stabilne emocje. Trening karate wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną: podnosi siłę i elastyczność mięśni, poprawia szybkość, zwinność, koordynację ruchową i wydolność krążenia.

karate szkolenie

Głównym pojęciem w strukturze technicznej karate tradycyjnego jest todome waza, czyli cios kończący, gdzie pojedyncza technika całkowicie unieszkodliwia przeciwnika. Ta wysoka sprawność techniczna czyni z karate tradycyjnego wielką sztukę. Ostatecznym celem treningu w karate tradycyjnym nie jest tylko osiągnięcie perfekcji w sztuce walki, ale raczej całkowity rozwój ludzkiego charakteru tam, gdzie walka nie jest już potrzebna.

Uprawianie karate sprawia, że pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia współczesnej cywilizacji. Karate ma zbawienny wpływ na wady postawy u dzieci i dorosłych oraz jest doskonałym zamiennikiem zajęć korekcyjnych dla najmłodszych.

Tu link do PDF ze słownikiem.