Aktualności

XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym (03.06.2017r., Łódź)- relacja

W sobotę, 3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie odbył się XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. W turnieju wystartowało ponad 1000 zawodników z całej Polski. Najmłodsi karatecy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.
Klub Karate Tradycyjnego "BUSHI" reprezentowali bardzo dzielnie: Matylda Wróblewska, Anna Wróblewska, Martyna Błyskun, Jowita Górna, Piotr Oleszczuk oraz Tobiasz Wojniusz. Na największe wyróżnienie zasługuje postawa Jowity Górnej, która w konkurencji kata indywidualne w grupie wiekowej 10-11 lat wywalczyła brązowy medal. Zważywszy na fakt, iż w tej grupie startowało ponad 50 zawodniczek jest to bardzo duży sukces. Swoje starty tuż przed wejściem do czwórki finałowej zakończyły drużyny en-bu chłopiec/chłopiec w składzie Tobiasz Wojniusz, Piotr Oleszczuk i kata drużynowe w składzie: Martyna Błyskun, Anna Wróblewska oraz Jowita Górna. Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza z dziewcząt, siedmioletnia Matylda Wróblewska, która startowała w najmłodszej grupie wiekowej.
Wyniki i doświadczenie jakie zawodnicy zdobyli na turnieju dobrze rokują na przyszłość, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się V Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, który w tym roku odbędzie w dniach 20-22 października w Lublinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju Kliknij tutaj

Udział zawodników z Lubartowa w Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym współfinansowany został ze środków budżetu Miasta Lubartów.