Aktualności

Letni obóz SIELPIA'2020- informacje organizacyjne nr 2

LETNI OBÓZ SIELPIA '2020
INFORMACJE ORGANIZACYJNE NR 2

1/ WYJAZD:
29 czerwca 2020r. (PONIEDZIAŁEK)
g. 8.45- zbiórka parking przy IKEA w Lublinie (Al. Spółdzielczości Pracy 86). Miejsce zbiórki: Parking Naziemny Zachodni, wjazd od ulicy Kupieckiej.
g. 9.15- wyjazd Lublin
Szczegółowy program obozu: kliknij tutaj
UWAGA! Przypominamy, że transport uczestników obozu karate do Sielpi organizowany jest przez klub. W przypadku dojazdu własnego prosimy o informację do dnia 26 czerwca 2020r. (piątek): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon: 502 627 300.

2/ ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO:

  • W obozie może wziąć udział tylko i wyłącznie zdrowa w dniu wyjazdu osoba, bez żadnych niepokojących objawów choroby, co poświadczają rodzice dziecka w pisemnym oświadczeniu o braku u uczestnika wypoczynku infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Druk do pobrania tutaj: pobierz
    UWAGA WAŻNE! Wypełnione oświadczenie należy złożyć w dniu wyjazdu na zbiórce u kadry (nie wcześniej).
  • W obozie może wziąć udział jedynie osoba, która w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku nie zamieszkiwała z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miała kontaktu z osobą podejrzaną o zakażanie. Potwierdzenie stanowi oświadczenie rodziców dziecka, opiekunów prawnych lub pełnoletniego uczestnika wypoczynku.
  • W trosce o bezpieczeństwo uczestnicy obozu muszą się stosować do wytycznych i regulaminów uczestnictwa związanych z zachowaniem dystansu społecznego (co najmniej 2 m) oraz przestrzegania wzmożonych zasad higieny.
  • W przypadku wystąpienia u dziecka uczestniczącego w obozie niepokojących objawów choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności), rodzic/prawny opiekun zobowiązany jest niezwłocznie – do 12 godzin – odebrać dziecko z wypoczynku.
  • Osoby odprowadzające dziecko na zbiórkę wyjazdową lub do obiektu muszą być zdrowe, nie mają objawów infekcji lub choroby zakaźnej. W okresie 14 dni przed rozpoczęciem obozu nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.
  • W przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w wypoczynku.
  • Rodzice powinni wyposażyć dziecko w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas pobytu na wypoczynku.
  • Prosimy rodziców o nie wchodzenie do autokaru w momencie wyjazdu dziecka na obóz i powrotu.

3/ LEKI:
Jeśli dziecko na stałe przyjmuje leki należy je włożyć do saszetki/kosmetyczki/zamykanej torebki foliowej opisanej imieniem i nazwiskiem dziecka, sposobem dawkowania wraz z pisemną zgodą na podanie leków przez wychowawcę. Druk do pobrania tutaj: pobierz Informacja o przyjmowanych lekach powinna znaleźć się również w karcie uczestnika obozu. Saszetkę z lekami należy przekazać opiekunom w czasie zbiórki.
UWAGA! Nie podpisane saszetki/kosmetyczki/zamykane torebki foliowe nie będą przyjmowane.

4/ KIESZONKOWE:
Istnieje możliwość przekazania opiekunom pieniędzy kieszonkowych dla dzieci. Pieniądze w nominałach po 10-20zł. należy umieścić w kopercie, na której należy podać imię i nazwisko dziecka i przekazywaną kwotę, z sugestią po ile dziennie wypłacać. Kopertę oddajemy kadrze na zbiórce przy wyjeździe.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kwoty pieniężne przekazywane bezpośrednio dzieciom.
UWAGA! Nie podpisane koperty nie będą przyjmowane.

5/ CHOROBA LOKOMOCYJNA:
Jeśli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną należy podać mu przed podróżą leki przeciwko tej dolegliwości oraz przygotować je także na drogę powrotną.

6/ PROWIANT NA DROGĘ
Dziecko powinno mieć ze sobą prowiant na czas podróży. W przygotowaniu należy wziąć pod uwagę, że po około 4 godzinnej podróży zaplanowany jest obiad. Prosimy nie dawać dzieciom chipsów i słodkich, gazowanych napojów oraz słodyczy w nadmiarze.

7/ SPRZĘT ELEKTRONICZNY (telefony, tablety, laptopy, aparaty itp.)
Sugerujemy nie dawać dzieciom sprzętu elektronicznego. Osoby nie posiadające telefonów w celu kontaktu z rodzicami będą mogły skorzystać z telefonów opiekunów.
Mogą Państwo wyposażyć dziecko w telefon, ten jednak w czasie obozu będzie zdeponowany u opiekuna i wydawany w wyznaczonych godzinach.
UWAGA! Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utracone rzeczy wartościowe (telefony, tablety, laptopy, aparaty itp.)

8/ LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY:
Twoje dziecko jedzie na obóz pierwszy raz i zastanawiasz się co spakować?

SPRAWDŹ LISTĘ NIEZBĘDNYCH RZECZY
kimono karate + pas (jeśli posiadasz i trenujesz karate, jeśli nie biała koszulka i spodenki sportowe)
strój sportowy (dres, obuwie sportowe)
strój kąpielowy, ręcznik plażowy, klapki
nakrycie głowy chroniące przed słońcem
maseczka/komin/chusta zakrywająca usta i nos
podkoszulki z krótkim i długim rękawem
krótkie i długie spodenki
bluza sportowa
skarpetki, bielizna na zmianę
przybory toaletowe (mydło, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, ręcznik)
piżama
bawełniany worek na brudną bieliznę
LEGITYMACJA SZKOLNA

ZALECAMY ZABRAĆ ZE SOBĄ:
krem z filtrem UV
płaszcz przeciwdeszczowy, obuwie nieprzemakalne (np. kalosze)
gry planszowe
najmłodsi ulubiony pluszak/poduszka
dobry humor :)

Drodzy Rodzice,
radzimy, w miarę możliwości pakujcie walizkę razem z dzieckiem, aby wiedziało jakie rzeczy są jego i potrafiło je rozpoznać. Jeśli macie wątpliwości podpiszcie rzeczy swojego dziecka. Bardzo rozsądne jest, aby walizka nie była większa od dziecka :)

9/ POWRÓT:
DNIA: 06 lipca 2020r. (PONIEDZIAŁEK)
MIEJSCE: parking przy IKEA w Lublinie (Al. Spółdzielczości Pracy 86). Parking Naziemny Zachodni, wjazd od ulicy Kupieckiej.
GODZINA: ok. 14.00

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z klubem tel. 502 6272 300.